Ξεκινά το παγκόσμιο πρωτάθλημα τραμπολίνο – Παρακολουθήστε τις προσπάθειες των Εθνικών ομάδων

Έτοιμοι να πετάξουν ψηλά είναι οι αθλητές και αθλήτριες των Εθνικών ομάδων του τραμπολίνο, που θα συμμετάσχουν στο προ-Ολυμπιακό παγκόσμιο πρωτάθλημα στο Μπέρμιγχαμ της Αγγλίας, από την Πέμπτη (09/11) έως και την Κυριακή (12/11).

Στο ατομικό τραμπολίνο ανδρών θα αγωνιστούν οι Μάριος Γράψας, Στέφανος Κακογιάννης, Απόστολος Παπαδάτος, Νεκτάριος Παπαδάτος, στο ατομικό τραμπολίνο γυναικών αλλά και στο συγχρονισμένο γυναικών ως ζευγάρι θα πάρουν μέρος οι Λίλα Κασάπογλου, Αναστασία Παπαδημητρίου, ενώ στον ακροβατικό διάδρομο γυναικών θα δοκιμάσουν τις δυνάμεις τους οι Αλεξάνδρα Εφραίμογλου, Αγγελική Άννα Ζορμπά, Ελένη Κοπανέλη, Μαργαρίτα Δανάη Πατέρα. Στο διπλό μίνι τραμπ ανδρών, μαζί με τους αδερφούς Απόστολο Παπαδάτο, Νεκτάριο Παπαδάτο θα συμμετάσχει το τρίτο μέλος της οικογένειας Ιωάννης Φανούριος Παπαδάτος καθώς και ο Στέφανος Κακογιάννης και τέλος στο διπλό μίνι τραμπ γυναικών έχει δηλωθεί η Κατερίνα Τσαμπίκα Καλέγκα.

Το φετινό παγκόσμιο πρωτάθλημα έχει χαρακτήρα προ-Ολυμπιακού τουρνουά, καθώς οι οκτώ φιναλίστ του ατομικού τραμπολίνο, τόσο στους άνδρες όσο και στις γυναίκες, θα πάρουν την απευθείας πρόκριση για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού.

ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗ: Όλα τα αγωνίσματα, προκριματικοί και τελικοί, θα μεταδοθούν διαδικτυακά (live stream) από την ιστοσελίδα “Allgymnastics” (προσφέρεται δωρεάν, χωρίς να απαιτείται κάποια εγγραφή ή πληρωμή): https://allgymnastics.tv/championships/world-trampoline-championships-birmingham-2023

«ΖΩΝΤΑΝΗ» ΡΟΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ: Η Διεθνής Ομοσπονδία Γυμναστικής (FIG) θα προσφέρει «ζωντανή» ροή αποτελεσμάτων, σε προκριματικούς και τελικούς, μέσα από την ειδική ιστοσελίδα που είναι αφιερωμένη στη διοργάνωση: https://live.gymnastics.sport/schedule.php?idevent=16244

Το live score θα είναι επίσης διαθέσιμο μέσω της “Longines”, στην ιστοσελίδα https://gym.longinestiming.com/2023/Trampoline-16244/en-us/Default.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ (ΣΕ ΩΡΕΣ ΕΛΛΑΔΑΣ):

ΠΕΜΠΤΗ 9 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

12:00 – 22:30: Ατομικό τραμπολίνο: Προκριματικός Ανδρών
12:00 – 18:00: Ακροβατικός διάδρομος: Προκριματικός Γυναικών
13:00 – 21:30: Ατομικό τραμπολίνο: Προκριματικός Γυναικών
18:00 – 22:30: Διπλό μίνι τραμπ: Προκριματικός Ανδρών

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

12:00 – 15:00: Συγχρονισμένο τραμπολίνο: Προκριματικός Γυναικών
12:00 – 16:00: Διπλό μίνι τραμπ: Προκριματικός Γυναικών
17:30 – 18:00: Ακροβατικός διάδρομος: Τελικός Ομαδικού Γυναικών
18:03 – 18:33: Διπλό μίνι τραμπ: Τελικός Ομαδικού Ανδρών

ΣΑΒΒΑΤΟ 11 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

12:00 – 13:00: Διπλό μίνι τραμπ: Ημιτελικός Ανδρών
12:00 – 13:00: Ακροβατικός διάδρομος: Ημιτελικός Γυναικών
13:00 – 14:00: Διπλό μίνι τραμπ: Ημιτελικός Γυναικών
14:00 – 15:00: Ατομικό τραμπολίνο: Ημιτελικός Γυναικών
14:00 – 15:00: Ατομικό τραμπολίνο: Ημιτελικός Ανδρών
15:15 – 15:45: Διπλό μίνι τραμπ: Τελικός Ανδρών
15:48 – 16:18: Ακροβατικός διάδρομος: Τελικός Γυναικών
16:21 – 16:51: Διπλό μίνι τραμπ: Τελικός Γυναικών
18:15 – 19:00: Τραμπολίνο: Τελικός Ομαδικού Γυναικών
19:03 – 19:48: Τραμπολίνο: Τελικός Ομαδικού Ανδρών

ΚΥΡΙΑΚΗ 12 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

14:00 – 14:30: Συγχρονισμένο τραμπολίνο: Τελικός Γυναικών
15:10 – 15:40: Ατομικό τραμπολίνο: Τελικός Γυναικών
15:43 – 16:13: Ατομικό τραμπολίνο: Τελικός Ανδρών