LIVE: Πανελλήνιο πρωτάθλημα ενόργανης (κατηγορία Νεανίδων)

mikra-panellinio-enorgani-2017_01

Με τον αγώνα της κατηγορίας νεανίδων ανοίγει στη Θεσσαλονίκη η αυλαία του πανελλήνιου πρωταθλήματος ενόργανης γυμναστικής ανδρών-γυναικών & εφήβων-νεανίδων.
Μείνετε συντονισμένοι σ’ αυτή την σελίδα, που θα εμπλουτίζεται διαρκώς και θα σας παρέχει συνεχή ενημέρωση για ό,τι συμβαίνει στην αίθουσα «Ι. Μελισσανίδης»!

09:30: Καλημέρα σας από την αίθουσα «Ι. Μελισσανίδης» του Εθνικού Γυμναστηρίου Μίκρας, όπου σε περίπου μισή ώρα ξεκινά η δράση, με τον γενικό αγώνα της κατηγορίας Νεανίδων (10:00 – 12:00).

Συνολικά έχουν δηλώσει συμμετοχή 32 αθλήτριες από 18 συλλόγους, γεννημένες το 2002 και το 2003, που είναι οι εξής:
Γεωργία Ανανιάδου (Α.Ο. Γυμναστική Αναγέννηση), Ελεάνα Ζαφειρίδου (Α.Σ. Πύρρος Θεσσαλονίκης), Αλεξάνδρα Μαργαρίτη (Γ.Ο. Ολυμπιάδα Σταυρούπολης), Χρυσή Τσοπάνογλου, Αθανασία Ντάσκα, Ιωάννα-Αριστέα Γκιονάγι (Γ.Σ. Άτλας Πατρών), Βιργινία Μπαγκαβού, Ευδοξία Ψαργιά (Π.Α.Σ.Α.Φ.Π. Ι. Παπάφης), Δέσποινα-Μαρία Δεϊμέζη (Γ.Σ. Ευρίπειος), Βασιλική Κουζουνιά (Μ.Π.Α.Σ. Αθλητική Αγωγή), Εβελίνα Μάγια, Μαρίνα Μαρκοπούλου (Πανιώνιος Γ.Σ.Σ.), Ευαγγελία Δημούδη, Ελισάβετ Κορωνίδου (Ο.Ε.Γ. Αλεξανδρούπολης), Μαρία-Ελένη Μακρίδου, Ευδοξία-Κλέλια Κατσάτου, Ειρήνη Χατζηλεοντίου, Στυλιανή Παπουτσή, Μελίνα Καμάρα (Πρότυπος Α.Γ.Σ. Θεσσαλονίκης), Νεφέλη-Νικόλ Θεοδωράκη (Ο.Φ.Ν.Ι.), Ελβίρα Κατσάλη (Α.Π.Σ. Ορφέας Καλαμαριάς), Σοφία Πιαστοπούλου, Ευαγγελία Κριαρή, Παρασκευή Καμπέρογλου, Μαρία-Ιωάννα Λιόνα Πολίτου, Δανάη Γκόμεζ (Δ.Α.Σ. Καλλιθέας), Χρυσή Κουντουρογιάννη (Α.Ο. Κύδων Χανίων), Στυλιανή Μπακιρλή, Κατερίνα Μανουηλίδη (Π.Κ.Ε.Γ. Αίας), Σταματίνα Τριγκώνη (Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς), Δήμητρα Χατζητριακόσια (Α.Σ. Ιάσων Βόλου), Κωνσταντίνα Λυβίζου (Γ.Ο. Αίας Θερμαϊκού).

mikra-panellinio-enorgani-2017_0209:50: Η κατευθυνόμενη προπόνηση των κοριτσιών, που βρίσκεται σε εξέλιξη από τις 08:45, οδεύει πλέον προς το τέλος της.

Υπενθυμίζουμε ότι η είσοδος στο στάδιο είναι ελεύθερη για το κοινό, για όλο το διήμερο των αγώνων!

09:55: Ολοκληρώνεται η κατευθυνόμενη προπόνηση και γίνεται η επίσημη παρουσίαση των αθλητριών. Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει ο αγώνας… Καλή επιτυχία σε όλες τις αθλήτριες!

10:35: Οι αθλήτριες που προηγούνται, μετά την 1η περιστροφή: Γεωργία Ανανιάδου (άλμα) 12,200, Ελβίρα Κατσάλη (άλμα) 12,050, Εβελίνα Μάγια (έδαφος) 12,000, Ευαγγελία Δημούδη (άλμα) 11,950, Μαρία Μακρίδου (άλμα) 11,550, Μαρίνα Μαρκοπούλου (έδαφος) 11,150.

Το πρόγραμμα της Εβελίνας Μάγια στις ασκήσεις εδάφους:

Το πρόγραμμα της Μαρίνας Μαρκοπούλου στις ασκήσεις εδάφους:

11:00: Βαθμολογίες από τη 2η περιστροφή, που βρίσκεται σε εξέλιξη: Εβελίνα Μάγια (άλμα) 12,300, Μαρίνα Μαρκοπούλου (άλμα) 12,100, Νεφέλη Θεοδωράκη (άλμα) 12,050, Ελβίρα Κατσάλη (ασύμμετροι ζυγοί) 10,950, Γεωργία Ανανιάδου (ασύμμετροι ζυγοί) 10,500.

Το πρόγραμμα της Ελβίρας Κατσάλη στους ασύμμετρους ζυγούς:

Το πρόγραμμα της Γεωργίας Ανανιάδου στους ασύμμετρους ζυγούς:

11:20: Η κατάταξη στο σύνθετο ατομικό νεανίδων, έπειτα από δύο όργανα: 1. Εβελίνα Μάγια 24,300, 2. Μαρίνα Μαρκοπούλου 23,250, 3. Ελβίρα Κατσάλη 23,000, 4. Γεωργία Ανανιάδου 22,700, 5. Νεφέλη Θεοδωράκη 20,950, 6. Βιργινία Μπαγκαβού 20,700.

11:45: Βαθμολογίες από την 3η περιστροφή: Ελβίρα Κατσάλη (δοκός) 12,750, Γεωργία Ανανιάδου (δοκός) 10,800, Μαρίνα Μαρκοπούλου (ασύμμετροι ζυγοί) 10,250, Εβελίνα Μάγια (ασύμμετροι ζυγοί) 9,550.

11:50: Η κατάταξη στο σύνθετο ατομικό νεανίδων, έπειτα από τρία όργανα: 1. Ελβίρα Κατσάλη 35,750, 2. Εβελίνα Μάγια 33,850, 3. Μαρίνα Μαρκοπούλου 33,500, 3. Γεωργία Ανανιάδου 33,500, 5. Βιργινία Μπαγκαβού 31,900, 6. Αλεξάνδρα Μαργαρίτη 31,150.

Το πρόγραμμα της Μαρίνας Μαρκοπούλου στους ασύμμετρους ζυγούς:

Το πρόγραμμα της Ελβίρας Κατσάλη στη δοκό:

Το πρόγραμμα της Γεωργίας Ανανιάδου στη δοκό:

12:25: Βαθμολογίες από την 4η περιστροφή: Εβελίνα Μάγια (δοκός) 12,300, Γεωργία Ανανιάδου (έδαφος) 12,050, Ελβίρα Κατσάλη (έδαφος) 11,800, Μαρίνα Μαρκοπούλου (δοκός) 8,800.

12:35: Η τελική κατάταξη στο σύνθετο ατομικό νεανίδων: 1. Ελβίρα Κατσάλη 47,550, 2. Γεωργία Ανανιάδου 45,550, 3. Εβελίνα Μάγια 45,450, 4. Μαρία Μακρίδου 42,800, 5. Μαρίνα Μαρκοπούλου 42,300, 6. Αθανασία Ντάσκα 41,100.

Το πρόγραμμα της Ελβίρας Κατσάλη στο έδαφος:

Το πρόγραμμα της Γεωργίας Ανανιάδου στο έδαφος:

Το πρόγραμμα της Εβελίνας Μάγια στη δοκό:

Σε λίγο ξανά μαζί σας, με τον αγώνα της κατηγορίας γυναικών!